Orzeł trafił do parlamentu

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Wydaje się, że w końcu możemy być świadkami zakończenia afery z godłem Polski na koszulkach reprezentacji prowadzonej przez Franciszka Smudę. Afera, która podzieliła środowiski piłkarskie w Polsce na zwolenników umieszczenia loga PZPNu na koszulkach (głównie władze związku) i bardziej konserwatywne skrzydło popierające umieszczenie w miejscu loga godła Polski.

Konflikt ten nie przeszedł nie zauważony za granicą. Angielski magazyn The Guardian napisał na swoich łamach o zachowaniu kibiców podczas meczu Polska-Włochy. Anglicy niejako zacytowali polskich kibiców umieszczając w gazecie hasła: „Gdzie jest orzeł” i „Jeba* PZPN”. Anglicy opisali, że jest to nietypowa forma zakłócania przygotowań drużyny do wielkiej imprezy.

Teraz jednak wydaje się, że ten cyrk ośmieszający polską piłkę na łamach europejskich w końcu się zakończy. Grupa posłów z Platformy obywatelskiej wnosi bowiem do obrad projekt mający na celu zmianę zapisów ustawy o sporcie. Punkt, który aktualnie brzmi, że reprezentacji Polski mają prawo do korzystania z symboli narodowych, ma być zmieniony na: Symbole narodowe ( w tym wypadku orzeł) muszą znajdować się na koszulkach reprezentacji Polski. Nie może dziwić, że wśród posłów, którzy zgłosili projekt są Cezary Kucharski i Roman Kosecki czyli byli reprezentanci Polski.

Tak więc posłowie i rząd po raz kolejny zamierzają zagrać na nosie władzom Polskiego Związku Piłki Nożnej. Można powiedzieć, że afera orzełkowa chyli się ku końcowi. Uffff.

Michał Buczek

Źródło: www.eurosport.pl / www.weszlo.com / The Guardian

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry