Telekamery bez corocznej gali, tylko na papierze?

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, TELEWIZJA

Telewizja Polska nie zorganizuje uroczystej gali 15. Plebiscytu rozdania Telekamer. Jako przyczynę podano wycofanie się telewizji komercyjnych: TVN i Polsatu.

Odbywający się zawsze na początku roku Plebiscyt Telekamer „Tele Tygodnia” uwieńczony był galą, na którą przybywały największe gwiazdy polskiej telewizji. Przyszłoroczna uroczystość została jednak odwołana, a wydawca „Tele Tygodnia”, Bauer zapowiedział, że przeprowadzi głosowanie i ogłoszenie wyników na łamach gazety.

Dotychczas kandydatów w poszczególnych kategoriach zgłaszały telewizje. Jednak po wycofaniu się dwóch kluczowych stacji, redakcja tygodnika sama zdecyduje kto weźmie udział głosowaniu.Polsat, jak twierdzi rzecznik stacji Tomasz Matwiejczuk, wycofał się ze względów biznesowych i zmian w ustawie o radiofonii i telewizji dotyczącej autopromocji stacji telewizyjnych.

Natomiast w przypadku TVN, choć nie podano oficjalnej przyczyny, mówi się o buncie przeciwko nadmiernemu promowaniu TVP podczas gali. Jak wiemy transmisję z niej zawsze pokazywała telewizyjna Dwójka. Telewizji Polskiej zarzucano, że plebiscyt jest ustawiony, bowiem statuetki w najważniejszych kategoriach dostawali na ogół jej reprezentanci. W przypadku stacji tematycznych, gdzie nagrody zgarniały TVN i Polsat, w tym czasie emitowano reklamy.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry