Koszykówka: Słabe otwarcie Turowa

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

Za nami pierwsze spotkanie PGE Turowa Zgorzelec w EuroCup. Zgorzelczanie polegli na parkiecie rywala, przegrywając z KK Buducnost Padgorica 50:75. Początek spotkania nie zwiastował klęski PGE w tak wysokim wymiarze punktowym. Co prawda już od początku pierwszej kwarty zawodnicy ze Zgorzelca musieli gonić rywali- przegrywali 0:6. Mimo tego udało im się odrobić straty i ta część spotkania zakończyła się wynikiem 7:12. Niestety dla Turowa po pierwszych 10 minutach Daniel Kickert miał na swoim koncie już 3 faule.

Druga kwarta to wyrówna gra obu zespołów. Turów całkiem nieźle radził sobie pod tablicami. Dobry mecz rozgrywali wysocy zawodnicy PGE, Dallas Lauderdale i John Edward. Niestety ten drugi podobnie jak Kickert bardzo szybko popełnił 3 faule. Nie była to komfortowa sytuacja dla trenera Jacka Winnickiego. Jednak po dobrej grze Turów wygrał drugą kwartę 19:16 i po pierwszej połowie tracił do Czarnogórców jedynie 2 punkty.

Jak się później okazało sił zawodnikom Turowa starczyło tylko na pierwszą połowę spotkania. Po przerwie zespół z Czarnogóry narzucił swój styl gry i uzyskał znaczną przewagę, której już nie oddał. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 17:26.

W ostatniej odsłonie meczu trener Winnicki rotował składem, jednak zmiany, które wprowadził nie wpłynęły znacząco na poprawę gry Turowa. Z kolei koszykarze Buducnosti nie zwalniali tempa, powiększając znacznie swoją przewagę. Ostatecznie Czarnogórcy wygrali czwartą kwartę 21:7 i całe spotkanie 75:50. O słabej grze zawodników ze Zgorzelca świadczy fakt, że żaden z nich nie zdołał przekroczyć granicy 10 punktów.

KK Budusnost wydawał się najsłabszym zespołem w grupie H. Jednak jak pokazała rywalizacja na parkiecie Turów nie był w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym Czarnogórcom. Szansę na zaprezentowanie lepszej formy w rozgrywkach europejskich Zgorzelczanie będą mieli już za tydzień w Zielonej Górze, kiedy to podejmą belgijski zespół Dexia Mons-Hainaut.

KK Buducnost – PGE Turów Zgorzelec 75:50 (12:7, 16:19, 26:17, 21:7)