Lifestyle: Gladiatorki znad Wisły

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Świat mody, wydawać by się mogło, świat hermetyczny zamknięty, w którym naprawdę ciężko jest odnieść sukces. W tym stwierdzeniu jest wiele prawdy, bo do „karuzeli z szyldem high fashion” wsiąść jest bardzo trudno, a przetrwać i utrzymać na szczycie są w stanie tylko najwytrwalsi i najbardziej zdeterminowani.

freedigitalphotos.net


Niestety Polska jest krajem trochę zaściankowym w kwestii mody ogólnie. Nigdy nie mieliśmy projektantów z prawdziwego zdarzenia, z towarami najwyższej jakości też był problem, a to za sprawą naszej trudnej historii. Jednak nie o historii dziś mowa, ale o nich Polkach, modelkach, które obecnie należą do jednych z najbardziej rozchwytywanych dziewczyn w branży.

To one budują wizerunek Polski w świecie mody, wizerunek, którego tak naprawdę do tej pory nie było. Chodzą po wybiegach u najlepszych projektantów na świecie. Biorą udział w kampaniach reklamowych najbardziej znanych marek, a największe czasopisma modowe biją się o nie.

Możemy zobaczyć je w prestiżowym kalendarzu Pirelli, czy podczas pokazów najbardziej znanej na świecie marki bieliźniarskiej Victoria’s Secret, będąc tym samym częścią wielkiego modowego show. Są po prostu gwiazdami świata mody, świata który do Polaków był nieosiągalny, a za sprawą tych dziewczyn stał się nieco bliższy. W branży nazwiska Rubik, Jac czy Jagodzińska są już po prostu markami.

Wystarczy spojrzeć na prestiżowy portal models.com, który prowadzi rankingi najlepszych modelek, modeli, ikon modelingu, czy najlepiej zapowiadających się nowych twarzy. O niepodważalnej pozycji Polek świadczy fakt, że w rankingu 50 najlepszych modelek według models.com, w dwudziestce znajduje się aż sześć dziewczyn z Polski, z czego trzy są sklasyfikowane w pierwszej dziesiątce.

Na zajmowaną pozycję w tymże zestawieniu składa się wiele czynników jest to między innymi liczba okładek na których pojawiły się modelki, liczba pokazów i kampanii reklamowych w których wzięły udział, czy też fakt z jakimi fotografami pracowały.

Obecnie najwyżej sklasyfikowaną modelką w rankingu models.com jest zajmująca 3 pozycję Anja Rubik, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Pozostałe Polki plasują się kolejno na miejscach: 8. Monika Jac Jagaciak, 9. Anna Jagodzińska, 15. Zuzanna Bijoch, i ex aequo 17. Kasia Struss i Magdalena Frąckowiak. Oprócz tego 18 miejsce na liście ikon modelingu zajmuje Małgosia Bela, która tak naprawdę wytyczyła drogę swoim młodszym koleżankom.

Kiedyś o takiej reprezentacji mogliśmy tylko pomarzyć. Teraz jest ona całkiem spora. Zatem nie mamy się czego wstydzić. Polskie modelki są na topie i nic nie wskazuje na to by coś miało się zmienić w tej kwestii, tym bardziej, że co chwilę pojawia się jakaś nowa twarz z naszego kraju.

Jolanta Temporale

Źródła:
www.models.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry