Nagrywaj filmy w 3D w zaciszu swojego domu

CIEKAWOSTKI, GADŻETY, KOMPUTERY, TECHNOLOGIE

Przypominająca kształtem małego robota, kamera Minoru 3D to pierwsza mini kamera internetowa umożliwiająca nagrywanie filmów trójwymiarowych. Zaprojektowane przez angielskiego designera Davida Holdera urządzenie można podłączyć do komputera przez port USB. Kamerka ma ruchome nóżki, może stać lub siedzieć na biurku lub zostać umocowana na monitorze.

Photo: Robert Kneschke


Minoru 3D wyposażona jest w dwa obiektywy rejestrujące obraz z różnych punktów (pod różnymi kątami), rozmieszczone podobnie jak ludzkie oczy. Dzięki zastosowaniu dwóch, rejestrujących obraz matryc i obiektywów, po nałożeniu na siebie obrazów, można „widzieć” stereoskopowo, a nie płaski obraz jaki rejestrują zwykłe kamery. Minoru w języku japońskim oznacza rzeczywistość i tak właśnie realnie postrzegamy, kiedy oglądamy obraz w 3D. Trójwymiarowy obraz widoczny jest po założeniu specjalnych okularów dołączonych do zestawu (pięć par).

Posiadacze Minoru 3D mogą przekazywać trójwymiarowy obraz poprzez komunikatory internetowe, nagrywać filmy 3D, robić zdjęcia 3D (tworzyć stereoskopowe anaglify), a także używać kamerki jak zwykłego webcama do komunikacji przez internet.

Rejestrowany przez kamerę obraz może mieć rozdzielczość 800×600 pikseli (przy 30 klatkach na sekundę). Oprogramowanie Minoru przetwarza obraz i dostarcza go do oglądania w trzech wymiarach (3D). Trójwymiarowy obraz można przekazywać korzystając m.in. z komunikatorów takich jak: Windows Live Messenger, Skype, AOL Instant Messenger, ooVoo.

Kamera nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania na komputerze odbiorcy. Do oglądania obrazu w trzech wymiarach potrzebne są jedynie okulary 3D. Oprogramowanie dostarczane z kamerą umożliwia nagrywanie filmów i fotografowanie. Za pomocą jednego kliknięcia można przesyłać pliki wideo na serwis YouTube oraz wysyłać znajomym zdjęcia pocztą elektroniczną. Podobnie jak zwykłe kamery internetowe, Mi jest kompatybilna z innymi programami do nagrywania filmów i dowolnymi komunikatorami internetowymi.

Źródło: Kontel-Telecom

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry