Piłka nożna: W czym tkwi problem?

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Reprezentacja Polski w piłce nożnej ma za sobą ostatni mecz przed przerwą zimową. Polacy na stadionie w Poznaniu pokonali Węgrów 2:1. Nie mam jednak zamiaru rozwodzić się nad grą naszych piłkarzy podczas wtorkowego spotkania. Chciałbym się skupić na reprezentacji ogólnie, całym zamieszaniu z nią związanym, kibicach i owianej już sławą aferze koszulkowej.

stock.xchng


Jak każdy wie za niecały rok w naszym kraju i na Ukrainie rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Była duża liczba obietnic z różnych stron, że będą stadiony, drogi, hotele, pociągi itd. Część z tych obietnic została zrealizowana, część nie, na realizację niektórych ciągle czekamy. Bez względu na to, na jakim etapie będą te obietnice w czerwcu przyszłego roku , myślę, że organizacyjnie podołamy. Choć w wielu aspektach mamy naprawdę spore braki, to uważam, że nie powinniśmy robić z Polski zacofanego kraju.

Osobiście martwi mnie całe zamieszanie wokół reprezentacji, które tak naprawdę nakręcane jest przez prawie wszystkich w Polsce. Począwszy od działaczy „uwielbianego” w Polsce PZPN-u, poprzez zawodników, media i wiele, wiele innych osób. Zawodników mamy jakich mamy. Nie chcę przez to powiedzieć, że nie mają oni talentów, nie potrafią grać w piłkę. Wręcz przeciwnie, wielu z nich wyrasta na gwiazdy w klubach, w których na co dzień grają. Zastanawia mnie tylko to dlaczego nie potrafią przenieść oni swojej dobrej gry do reprezentacji. Zaraz ktoś mi zarzuci, że to robią, przynajmniej niektórzy. Dobrze, zgodzę się z tym, ale niech zrobią to wszyscy i może w końcu uda im się stworzyć jakiś monolit. Na to czeka chyba cała Polska i sądzę, że w tej kwestii nikt nie będzie się ze mną spierał.

Na dziś reprezentacja wygląda naprawdę średnio, choć może i to są zbyt lekkie słowa. Do tego wszystkiego swoje trzy grosze dodał PZPN za sprawą orła, a raczej jego braku na koszulkach kadrowiczów. Nie dość, że stworzył niekomfortową sytuację dla samych zawodników, którzy na pewno nie mają teraz ochoty na tłumaczenie się z decyzji na które wpływu nie mieli żadnego. To jeszcze delikatnie mówiąc „wkurzył” kibiców, którzy spragnieni są piłki nożnej na najwyższym poziomie. Świadczy o tym fakt, że pomimo braku sukcesów w tej dyscyplinie od wielu lat, czy osiągnięć Polaków w innych grach zespołowych, to ciągle futbol jest uważany za najpopularniejszy sport w naszym kraju. Chociaż z drugiej strony patrząc na frekwencji podczas meczu Polaków z Węgrami może coś się zmieniło. Myślę, że całe to zażenowanie odczuwalne przez sympatyków piłki nożnej w naszym kraju wynika już nie tylko z gry polskich zawodników, która nie oszukujmy się raz jest lepsza raz gorsza, nie wiemy jak będzie podczas Euro, ale z tego całego cyrku, który tworzony jest wokół tej dyscypliny w Polsce.

Zastanawiam się w czym tkwi problem piłki nożnej w Polsce i choć jestem w stanie znaleźć na to wytłumaczenie, to nie potrafię go zrozumieć. A może zwyczajnie nie chcę…
Po prostu jak chyba każdy, wolałbym żeby było normalnie i zamiast pisać o aferach koszulkowych, alkoholowych etc. chciałbym się skupić na samym „czystym sporcie”.

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry