Złodziej wyśledzi Cię na Facebook’u!

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

Jeżeli jesteś zagorzały, fejsbukowiczem, zawsze pamiętaj o odpowiednich ustawieniach swojej prywatności. I nie chodzi tu nawet o niechcianą inwigilację profilu przez Twoje szefostwo czy byłego partnera. Jak się okazuje, wywiad przeprowadzony z 50ma byłymi włamywaczami w UK wykazał, iż 78 % z nich, domy swoich ofiar monitorowało przez portale społecznościowe.

Na Facebook’u czy Twiterze bardzo często zamieszczamy informację o tym, że przebywamy właśnie na wakacjach, jesteśmy na kilkudniowym urlopie, bądź weekendowym szkoleniu. Jak się okazuje według badań firmy SesameCredit włamywacze bardzo często korzystają z tych informacji, skrupulatnie planując napad na konkretny dom. Do tego dochodzą zdjęcia, gdzie leniwie sączymy drinka z palemką nad basenem czy przechadzamy się po plaży, dzięki czemu złodziej ma niemal 100% pewności, że rabować może do woli.

Amerykańskie badania wykazały, że aż 15% mieszkańców USA, używa mediów społecznościowych do poinformowania o tym, że właśnie weszli do swojego domu, zaś aż 35 % z nich, za pomocą Twittera przekazuje informacje na temat miejsca swojego aktualnego pobytu. W Polsce co prawda nie są to zabiegi wykonywane na aż tak szeroką skalę, jednak kto z nas nie widział obszernych relacji znajomych z ich aktualnego urlopowania?

Zatem bądźmy ostrożni – pamiętajmy by ustawienia prywatności na portalach społecznościowych ustawić tak, by treści na nich zamieszczane mogli zobaczyć wyłącznie nasi znajomi. Nie przyjmuj także zaproszeń od osób nie znajomych, a jeżeli koniecznie chcesz dzielić się zdjęciami z wakacji, zrób to, jednak dopiero po powrocie do domu, kiedy urlop będzie już słodkim, leniwym wspomnieniem.

via mashable

Olga Pisklewicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry