Znamy już wszystkich finalistów EURO 2012

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Podczas gdy Polacy na pustym stadionie w Poznaniu rozgrywali mecz z Węgrami na 4 europejskich stadionach toczyła się walka o awans na mistrzostwa w Polsce i na Ukrainie. Wygrali faworyci.

Po pierwszych meczach 3 pojedynki zdawały się być rozstrzygnięte. Chorwacja rozbiła w Stambule Turcję (3:0) więc rewanż był formalnością. Czesi po zwycięstwie dwoma bramkami u siebie też nie musieli się przemęczać, a Irlandczycy rozbili Estonię na ich terenie 4:0.

Jedynie emocji można było spodziewać się w Lizbonie gdyż pierwszy mecz Bośni i Herzegowiny z Portugalią zakończył się bez bramek. Tak rzeczywiście było. Portugalczycy szybko objęli prowadzenie 2:0 po fantastycznych strzałach Ronaldo i Naniego, ale Bośniacy to waleczny naród co zresztą szybko udowodnili. Jeszcze przed przerwą z karnego kontaktowego gola zdobył Misimovic.

Portugalczycy zdali się opanować sytuację po golu Ronaldo na 3:1. Wtedy jednak Spahić strzelił bramkę na 3:2. W tym momencie Bośniacy grali już w osłabieniu po czerwonej kartce dla Lulica. Zmęczeni gracze z Bałkanów zostali brutalnie wypunktowani i ostatecznie dostali aż 6 goli.

W innych meczach Irlandia zremisowała po jeden z Estonią i przypieczętowała awans, Czarnogóra przegrała z Czechami, a właściwie Petrem Cechem (0:1), a Chorwacja nie męcząć się zbytnio bezbramkowo zremisowała z Turcją. Tak więc znany jest już pelny skład UEFA EURO 2012. Teraz czekamy na losowanie grup, które już 2 grudnia w Kijowie.

Michał Buczek
Źródło: www.uefa.com / www.eurosport.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry