Autobus-marzenie czyli spotkania ze sztuką

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Paweł Althmer, warszawski rzeźbiarz, performer, twórca instalacji i filmów wideo, znowu zaskakuje oryginalną artystyczną inicjatywą. Tym razem mowa o ‘galerii na kółkach’.

Artysta wraz z mieszkańcami Szydłowa postanowił wspólnymi siłami wykreować mobilną galerię. Mercedes Benz z 1980 roku, został pomalowany na złoto i ma służyć za miejsce niecodziennych spotkań ze sztuką. Zewnętrzną stronę pojazdu zdobią płaskorzeźby autorstwa samego pomysłodawcy projektu. Wnętrze autobusu zostało urządzone tak, aby można było nim spokojnie podróżować, jednak dodatkowo znajdziemy w nim część mieszkalną oraz kameralną świetlicę.

stock.xchng

Pierwszymi pasażerami Marzyciela (bo tak nazwano pojazd), byli mieszkańcu wsi Ostawłówek i Broniów, którzy odwiedzili wystawę, jaka miała za zadanie podsumować ideę stworzenia Marzyciela. Ma być to bowiem pierwszy w historii Warszawy autobus, który będzie uczyć sztuki… komunikacji. W całym projekcie chodzi przede wszystkim o integrację, zwłaszcza osób skłóconych.

Ponadto Marzyciel posłuży za miejsce warsztatów oraz wspólnych działań artystycznych. Już w grudniu, odbędą się w nim mobilne warsztaty dla dzieci ze świetlic środowiskowych na Żoliborzu, a także młodzieży związanej z Grupą Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga-Północ.

Olga Pisklewicz
Źródło: życie warszawy

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry