Mieszkanie w barwach jesieni

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Za oknem co raz krótsze dni, co raz mniej światła. Ostatnie promienie jesiennego słońca kołyszą przyrodę do snu. Co zrobić, żeby nasze domowe królestwo było wciąż pogodne i przytulne, na przekór nadchodzącym mrozom?

stock.xchng

Spośród całej palety barw, najlepiej jest wybrać oczywiście te najcieplejsze. I nie chodzi tutaj o całkowite przemalowanie ścian, czy też zupełną wymianę otaczających nas przedmiotów. Wystarczy kilka dodatków w kolorze głębokiej czerwieni czy dojrzałej pomarańczy – może być to nowa kapa, dywanik, kilka poduszek, czy okazałe zapachowe świeczki.

Pamiętajmy, że z jesiennym klimatem zaprowadzonym we wnętrzach, doskonale będzie komponować się także naturalne drewno, elementy bambusowe czy grube, ciężkie tkaniny o interesującym deseniu. Aby dodać wnętrzu charakteru, możemy to wszystko zestawić ze szlachetnymi zieleniami w ciepłej oliwkowej tonacji, bądź bardziej krzykliwej, szmaragdowej.

Jeśli mamy zmysł artystyczny i zdolności manualne powinniśmy pokusić się również o zabawę we florystów. W dużych naczyniach czy dzbanach skomponujmy jesienne stroiki i bukiety. Suche trawy, kolorowe liście, kasztany czy dojrzałe jesienne jabłka sprawdzą się tutaj idealnie. Zatem do dzieła – dajmy ponieść się fantazji zanim zaskoczą nas prawdziwe zimowe mrozy.

Olga Pisklewicz

Źródło: www.weranda.pl

Powiązane wpisy

  • Beata

    ja mam mieszkanie utrzymane w ciepłych barwach. beże, brązy. w sypialni trzy ściany mam pomalowane odcieniem zapach lata a jedną „zachodzącym słońcem” salon podobnie jasne ściany a przez srodek jednej z nich szeroki pas w kolorze „pachnącego cynamonu”

  • Joanna

    Malowałam niedawno salon, chciałam go jakoś odmienić, ocieplić. Postanowiłam pomalować jedną ścianę i wybrać kilka ciekawych dodatków. Wybrałam barwę „Pomaranczowy sad”. Wyszło naprawdę ładnie, jak wchodzę do pokoju to mam wrażenie, że jest w nim bardzo ciepło i przytulnie. Jakościowo też super, bo kolor śliczny, żywy i jak się zabrudzi to łatwo można wyczyścić.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry