Plus Camerimage rusza już w tym tygodniu

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Wykład Andrzeja Wajdy otworzy seminaria na XIX festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy. Rozpoczynająca się 26.listopada impreza będzie gościć filmowców z całego świata. Będą nie tylko oceniać najlepsze produkcje minionego roku, ale także dzielić się doświadczeniami z tymi, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w filmie.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage jest największym wydarzeniem branży filmowej w Polsce. Tegoroczna edycja rozpocznie się od pokazów koprodukcji polsko –niemiecko – francuskiej „Rzeź” w reżyserii Romana Polańskiego, „Wstydu” Steve’a McQueen’a oraz komediowej „Histerii” Tanyi Wexler. Najważniejszym wydarzeniem festiwalu będzie przyznanie nagrody głównej, o którą walczą m.in.: „Szpieg”, „Drzewo życia”, „Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Melancholia” i „Człowiek z Havru”.

Z polskich produkcji w konkursie wezmą udział: „Róża” Wojciecha Smarzowskiego, „Młyn i krzyż” Lecha Majewskiego oraz „W ciemności” Agnieszki Holland. Przewodniczącym jury jest Roger Donaldson znany z takich produkcji jak: „Bunt na Bounty”, „Prawdziwa historia” i „Śpiące psy”. Poza konkursem głównym filmy rywalizować będą w takich kategoriach jak: filmy polskie, debiuty operatorskie, debiuty reżyserskie, dokumenty pełnometrażowe i krótkometrażowe, wideoklipy oraz etiudy studenckie.

Gospodarzem imprezy jest bydgoska Opera Nova, gdzie odbędzie się większość pokazów. Część filmów pokazywana będzie również w Multikinie. Festiwal potrwa do 3. grudnia. Więcej szczegółów na stronie konkursu: www.pluscamerimage.pl.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry