Poważne kłopoty ŁKSu

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

ŁKS ma poważne problemy. Nie chodzi tutaj jednak tylko o ich słabą formę po odejściu trenera Michał Probierza. Do tych kompromitujących wyników dochodzą bardzo poważne problemy finansowe.
Właśnie z tego powodu zrezygnowali Tomasz Wieszczycki i Tomasz Kłos, którzy w klubie z Łodzi odpowiedzialni byli za transfery. W ich ślady planują pójść także piłkarze.

Część z nich już złożyła w zarządzie wniosek o wygaśnięcie kontraktu z winy pracodawcy. Jaka jest przyczyna takiej decyzji zawodników? Oczywiście zaległości finansowe. Mają one sięgać 3 miesięcy, a dodatkowo klub ma zalegać piłkarzom premię w wysokości 1,5 mln złotych. Problemy stały się na tyle poważne, że zarząd rozważa nawet możliwość wycofania ŁKSu z rozgrywek w ich trakcie.

Właściciel klubu robi wszystko aby sprzedać klub choć jak sam twierdzi sprzedaż nie jest jego priorytetem gdyż przede wszystkim chce uporzadkować sytuację finansowo-organizacyjną w klubie. Ponoć rozmawia już z dwiema firmami a także z Andrzejem Grajewskim, który był wcześniej właścicielem…Widzewa.
Pożar w strukturach klubu musi zostać ugaszony w trybie ekspressowym ponieważ ŁKS niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej.

Jeśli zawodnicy odejdą z klubu to sytuacja drużyny stanie się dramatyczna i mogą podzielić losy kilku drużyn wcześniej, które nie były wstanie podołać finansowym wymaganiom ekstraklasy. Nawet samemu ŁKSowi kłopoty te nie są obce. Oby tylko nie skończyło się to tak jak w poprzednim przypadku.

Michał Buczek

Źródła: www.eurosport.pl / www.lodzkie.naszemiasto.pl/ Przegląd Sportowy

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry