PŚ siatkarzy: Polacy z dwoma zwycięstwami

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA

Polscy siatkarze bardzo udanie rozpoczęli swój udział w Pucharze Świata. Wygrali dwa pierwsze mecze, gromadząc na swoim koncie komplet punktów. W niedziele pokonali zdecydowanie reprezentację Kuby 3:0, aby następnego dnia odnieść zwycięstwo 3:1 nad aktualnymi mistrzami Europy, Serbami. Polacy jak do tej pory prezentują się bardzo dobrze w japońskim turnieju.

stock.xchng


Wielu z nich zajmuje czołowe miejsca w statystykach indywidualnych. Udane powroty zaliczyły gwiazdy polskiej siatkówki Paweł Zagumny i Michał Winarski, którzy są wyróżniającymi postaciami w zespole. Z kolei Bartosz Kurek lider reprezentacji podczas ostatnich wielkich imprez do tej pory pojawił się na parkiecie tylko raz, na krótką zmianie.

Jednak jego nieobecność w pierwszej szóstce jak na razie nie jest odczuwalna. W pierwszych dwóch spotkaniach z bardzo dobrej strony pokazali się też środkowi Marcin Możdżonek i Piotr Nowakowski, którzy zdobyli sporą ilość punktów.

Polacy grają przede wszystkim zespołowo i uzupełniają się wzajemnie. Zaliczyli dobre otwarcie turnieju co na pewno jest korzystne w perspektywie kolejnych bardzo ważnych i ciężkich meczów. Kolejnym przeciwnikiem biało-czerwonych będzie reprezentacja Argentyny, zespół młody, któremu eksperci wróżą świetlaną przyszłość. W tym sezonie Polacy dwa razy mierzyli się z przeciwnikami z Ameryki Południowej, odnosząc dwa zwycięstwa. Oby we wtorkowy poranek mogli cieszyć się z kolejnego.

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry