Postać Edyty Stein muzą teatralną

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

9 i 10 grudnia o godzinie 19:00 w teatrze Arka przy ulicy Menniczej 3 we Wrocławiu, będzie można obejrzeć spektakl pt. : „Edyta Stein. W pośpiechu do nieba” w reżyserii Elżbiety Bednarskiej.

stock.xchng

W przedstawieniu można odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań związanych z duchowością. Autorzy poruszają temat dzisiejszego konsumpcyjnego trybu życia, w którym być może na głębszą refleksję nie ma już czasu. To historia o potrzebie poszukiwania prawdy w głośnym, a bywa, że i nieczułym świecie zdominowanym przez technologię.

Oglądając spektakl, wraz z jego twórcami będziemy zadawać sobie przede wszystkim pytanie, czy dogmaty jakimi kierowała się Edyta Stein, wciąż są dla nas istotne? Czym w ogóle dla człowieka XXI wieku jest wiara? Barbara Lekarczyk-Cisek z wirtualnego wrocławskiego Punktu Informacji Kulturalnej komentuje spektakl tak: „Dawno nie oglądałam przedstawienia tak znakomicie przygotowanego, w którym słowo, choreografia, ruch sceniczny, muzyka i inne dźwięki byłyby tak pomysłowo zaprezentowane widzom, podobnie jak funkcjonalne rekwizyty”. Bilety na spektakl można zakupić w cenie 20 bądź 25 złotych.

Olga Pisklewicz

Źródło: cojestgrane.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry