PŚ siatkarzy: Polacy nie do zatrzymania, Brazylia pokonana

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

Polscy siatkarze nie zwalniają tempa. W swoim trzecim meczu w PŚ pokonali reprezentację Argentyny 3:1. Początek spotkania nie był udany dla Polaków, grę zdominowali Argentyńczycy, którzy narzucili swój styl gry. Polacy przegrali pierwszą partię do 18. Jeszcze w tej części spotkania na boisku pojawili się Bartosz Kurek za Michała Kubiaka i Łukasz Żygadło w miejsce Pawła Zagumnego. Zmiennicy pozostali na parkiecie do końca spotkania.

Od drugiego seta gra naszych siatkarzy wyglądała już coraz lepiej i choć zdarzały im się przestoje w grze to udało im się zakończyć spotkanie w czterech setach i dołożyć kolejne trzy punkty na swoje konto. Bardzo dobre spotkanie po raz kolejny rozegrał Zbigniew Bartman, który jak na razie pomimo zmiany pozycji doskonale odnajduje się w roli atakującego, a także Michał Winiarski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Po trzech dniach zmagań Polacy zajmują 2 miejsce w tabeli tuż za Rosją z taką samą ilością punktów. Jednak to Rosjanie mają lepszy bilans setów. Teraz przed naszymi zawodnikami dzień przerwy i szybkie przenosiny do Osaki gdzie już w czwartek zmierzą się z reprezentacją Iranu.

W trzeciej kolejce PŚ rozegrane zostały też dwa mecze uznawane za spotkania na szczycie. Włosi po bardzo zaciętym spotkaniu pokonali aktualnych mistrzów świata Brazylijczyków 3:2, natomiast Rosjanie szybko rozprawili się z ciągle panującymi mistrzami olimpijskimi Amerykanami, wygrywając mecz 3:0.