Szapołowska, Gąsiorowska i Gierszał nagrodzeni – Złote Kaczki rozdane

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, MEDIA, NAUKA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Organizatorem uroczystości wręczania Złotych Kaczek jest magazyn Film, a w roli jury występują czytelnicy pisma, którzy głosują na swoich kandydatów do nagrody. Motywem tegorocznej 64. Gali rozdania Złotych Kaczek była miłość. Czytelnicy wybierali najlepszych kochanków polskiego kina.

fot.zlotekaczki.pl


Z pań najlepszą rolę erotyczną stworzyła Grażyna Szapołowska w filmie „Magnat” Filipa Bajona. Pokonała m.in. Kalinę Jędrusik, Beatę Tyszkiewicz i Polę Raksę. Najlepszym filmowym kochankiem okazał się Marcin Dobrociński w „Ogrodzie Luizy”, który zdetronizował nawet Daniela Olbrychskiego za rolę Kmicica w „Potopie”. Zaś najlepszym obrazem o miłości ogłoszono „Wszystko co kocham” Jacka Borucha.

Największe jednak emocje wzbudzili jak zawsze laureaci głównych nagród za męską i żeńską rolę. Za kreację w „Ki” nagrodzona została Roma Gąsiorowska, a największe uznanie jury otrzymał Jakub Gierszał za „Salę Samobójców”. To kolejna nagroda młodego artysty za tą kreację.

W kategoriach film, zdjęcia i scenariusz zwyciężyła „Sala Samobójców” Jana Komasy i tym samym okazała się bezkonkurencyjna w plebiscycie zdobywając łącznie cztery statuetki.

Galę uświetniły występy Kayah i Nataszy Urbańskiej, która promowała swój najnowszy musical „Polita” o Poli Negri.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry