35 lat polskiego Bonda

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV

25 listopada 1976 roku Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek kultowego polskiego serialu „07 zgłoś się”. Historia oficera MO okazała się przełomowa w tworzeniu w Polsce kryminalnych serii.

Porucznik Borewicz, którego gra Bronisław Cieślak, to bezpardonowa postać walcząca z przestępczością. Główny bohater często stosuje niekonwencjonalne metody nie zawsze zgodne z prawem, dzięki którym udaje mu się doprowadzić każdą sprawę do końca. Często nazywany jest polskim Jamesem Bondem ze względu na nieodparty urok osobisty i swoją odwzajemnioną słabość do płci pięknej.

Jednak nie tylko tym Borewicz przypomina słynnego agenta. Jest wysportowany, inteligentny i obyty z bronią, a na dodatek ma duży kredyt zaufania u swojego przełożonego.
Serial oprócz świetnych dialogów pełen jest akcji i dobrych aktorów. Oprócz głównej postaci mamy tu również: majora Wołczyka granego przez Zdzisława Tobiasza, sierżant Olszańską – w tej roli Ewa Florczak oraz sierżant Sikorę, którą zagrała Hanna Dunowska.

Serial emitowany był przez dziesięć lat. Później wielokrotnie jeszcze mogliśmy oglądać przygody 07 w powtórkach i choć rzeczywistość dawno się zmieniła, serial wciąż wymieniany jest wśród najlepszych jakie kiedykolwiek w Polsce zrobiono. Nic dziwnego. W końcu motyw przewodni z czołówki serialu znają nawet najmłodsi, no i ten polonez…

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry