Piłka Nożna: Legia i Zagłębie nadrobiły zaległości

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Mecz pierwszej kolejki pomiędzy Legią Warszawa, a Zagłębiem Lubin nie odbył się w planowanym terminie z powodu bardzo obfitych opadów deszczu w stolicy Polski. Kibice na Pepsi Arenie byli wówczas na pewno zawiedzeni. Ich pupile teraz jednak im to wynagrodzili.

Piłkarze i kibice Zagłębia powinni żałować (i pewnie to robią), że mecz nie odbył się jednak w pierwotnym terminie. Wtedy bowiem Legia była zupełnie inną drużyną. Trzeba dodać, że drużyną słabszą. Miedziowi o sile Legii przekonali się bardzo boleśnie.

Mecz odważnie rozpoczęli goście, którzy kilkukrotnie spróbowali strzałów z dystansu. Jednak nie zagroziły one poważnie bramce Dusana Kuciaka. W 19 minucie było już jednak 1:0 dla Legii. Na listę strzelców wpisał się Maciej Rybus. Młody zawodnik Legii był ostatecznie najlepszym zawodnikiem meczu gdyż miał udział przy kolejnych golach Wojskowych. Na 2:0 podwyższył prowadzenie miejscowych Miroslav Radovic w 60 minucie, a wynik spotkania ustalił drugi z Serbów czyli Danijel Ljuboja.

Legia w tym meczu pokazała siłę oraz łatwość zdobywania goli. Zmniejszyła stratę punktową do Śląska Wrocław do 2 punktów i ma całkiem realne szanse, żeby zimę spędzić w fotelu lidera. Wobec takiej dyspozycji zespołów z Warszawy i Wrocławia T-Mobile Ekstraklasa może być ciekawa do końca, ale walka o mistrzostwo będzie przypominała sytuację z ligi hiszpańskiej gdzie o tytuł walczy dwóch hegemonów.