Sportowy Weekend: Kibicujmy Legii!

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Legia Warszawa nie jest i nigdy nie będzie klubem lubianym przez wielu kibiców w Polsce. Wpływ na to ma na pewno wojskowa przeszłość tego klubu i podkradanie co lepszych zawodników z innych klubów w czasach komuny. Jednak obecnie trzeba odłożyć niesnaski na bok gdyż Legia reprezentuje Polskę.

stock.xchng


Nie jest to określenie na wyrost gdyż już jako jedyna broni honoru polskiej piłki w europejskich pucharach (chyba nikt już nie wierzy w awans Wisły). W tej sytuacji nie pozostaje nic innego jak dla dobra polskiej piłki kibicować Legii w Lidze Europejskiej. Sukces Warszawian będzie bowiem dużym zastrzykiem punktów dla Ekstraklasy w rankingu UEFA.

Na podstawie tego rankingu przyznawane są miejsca w europejskich pucharach na kolejne sezony. W najbliższej perspektywie nie grozi nam, aby nasza liga dostała drugie miejsce w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, ale już jedno miejsce bezpośrednio albo rozstawienie w ostatniej rundzie kwalifikacji są już bardziej realne.

Ewentualny sukces, który notabene Legia już osiągnęła może pozytywnie wpłynąć na prestiż ligi. Już do Ekstraklasy trafiają zawodnicy pokroju Danijela Ljuboji czy Maora Meliksona. Możliwy jest także angaż Manolo Jimeneza w Wiśle Kraków. Liga Polska zaczyna przyciągać znane nazwiska. Jeśli Legia zaprezentuje się dobrze to może być już tylko lepiej.

Jeśli ktoś nie został przekonany, żeby trzymać kciuki za Legię to kolejnym argumentem może być ich gra. Warszawianie grają bowiem naprawdę efektownie jak na polskie warunki, a do tego zabójczo efektywnie, o czym przekonał się choćby Rapid Bukareszt. Legia w przeciwieństwie do Wisły stawia także na młodych zawodników z Polski. Borysiuk, Rybus, Wolski czy Jędrzejczyk już stanowią o sile zespołu.

Można więc zbudować dobry zespół w oparciu o polskich zawodników zamiast wydawać grube pieniądze na zawodników pokroju Michaela Lameya. Mimo, że nie jestem fanem ekipy z Warszawy to będę im kibicował do końca ich przygody w Lidze Europy. Patrząc na model, który przyjęto w Legii życze im także mistrzostwa Polski w tym sezonie.

Michał Buczek
Źródło: Eurosport

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry