Sportowy Weekend: Wielki powrót Beckhama?

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT

Kiedy w 2007 roku David Beckham wyjechał „promować piłkę nożną w USA” za grube pieniądze większość ekspertów i kibiców myślało, że to ostatnia przygoda piłkarska w jego karierze. Dzisiaj w przededniu wygaśnięcia jego kontraktu i po podbiciu Hollywood Beckham prawdopodobnie wraca do Europy.

stock.xchng


Byłby to niewątpliwie wielki powrót gdyż nazwisko Anglika nadal elektryzuje kibiców w Europie. Nikt nie wie w jakiej Becks będzie formie, ale przedstawicielom klubów, które są nim zainteresowane wcale to nie przeszkadza. Zwłaszcza gdy mowa o bogatym PSG. Francuzi mogą zaoferować byłemu kapitanowi Synów Albionu bajeczny kontrakt i sprawić, że Beckham stanie się żywą reklamą właśnie klubu z Parku Książąt.

Jaki jest cel podpisywania z podstarzalym (bo 37-letnim) Anglikiem? Otóż Beckham zawsze był dobrym produktem marketingowym. Dyrektor generalny PSG- Leonardo już pewnie oczami wyobraźni widzi miliony euro, które wpłyną do kasy klubu ze sprzedaży koszulek z nazwiskiem Anglika. Pod względem sportowym transfer ten nie będzie raczej wzmocnieniem, za to pod względem marketingowym będzie na pewno strzałem w dziesiątkę dla aktualnego lidera Ligue 1.

Piłka nożna w dzisiejszych czasach to przede wszystkim jeden, wielki biznes. Poza poziomem sportowym liczy się także, a może przede wszystkim, żeby w kasie było jak najwięcej pieniędzy, które potem można przeznaczyć na kolejne transfery. Przykład tego transferu jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry