ATP World Tour Finals: Polacy polegli w finale

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, TENIS

Marcin Fyrstenberg i Marcin Matkowski ulegli w finale turnieju Masters 5:7, 3:6 białorusko-kanadyjskiemu deblowi Maks Mirnyj/Daniel Nestor. Polacy nie byli w stanie przeciwstawić się parze numer dwa w światowym rankingu i po raz drugi podczas turnieju rozgrywanego w londyńskiej O2 arenie musieli uznać wyższość przeciwników. W fazie grupowej przegrali mecz z Nestorem i Mirynjem również w dwóch setach.

stock.xchng


Nie zmienia to jednak faktu, że mimo porażki występ w finale turnieju mistrzów jest wielkim sukcesem. Tym bardziej, że do tej pory najlepszym osiągnięciem w tej imprezie była gra polskiego debla w półfinałach w 2008 i 2010 roku.

Występem w Londynie Polacy zakończyli tegoroczny sezon, który według samych zawodników był nierówny. Początek roku nie był dla nich udany, jednak koniec to gra w finałach US Open i Masters, co na pewno jest dużym osiągnięciem. Ostatecznie Polacy rok 2011 Polacy kończą na 8 pozycji w rankingu ATP. Pozostaje im zatem życzyć sukcesów w przyszłym sezonie. Przede wszystkim wymarzonego zwycięstwa w turniejach wielkoszlemowych, ale także przywiezienia medalu z igrzysk olimpijskich.

Jolanta Temoprale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry