Pogoda: Idzie zima zła!

AKTUALNOŚCI, POGODA, POLSKA

Wszyscy Ci, którzy kochają polską złotą jesień mogą czuć się zawiedzeni. Otóż jak informują meteorolodzy zima zbliża się wielkimi krokami. Śnieg może pojawić się już a dniach!

pixaio/stock.xchng


Zaskoczeni mogą być zwłaszcza mieszkańcy Warszawy. Synoptycy są jednogłośni – wraz z początkiem nadchodzącego tygodnia województwo mazowieckie zostanie nawiedzone przez opady deszczu ze śniegiem. To niezaprzeczalny znak, że grudzień już za pasem i że po pogodnym i bezwietrznym okresie chłody w końcu zaatakują na dobre. Wraz z nadchodzącym weekendem zwłaszcza Polska wschodnia będzie zmagać się z kapryśną pogodą.

Zachmurzenie całkowite, deszcze i przymrozki – cóż, nie brzmi to nazbyt zachęcająco. Na dodatek pojawi się silny wiatr, który będzie znacznie obniżał odczuwalną temperaturę. Ciśnienie zacznie spadać, a wraz z nim pogarszać się może nasz nastrój.

Początek grudnia będzie równie kapryśny, pogoda może być zmienna; początek miesiąca ciepły, jednak później pojawią się kolejne deszcze i śnieg. Miejmy jednak nadzieję, że to tylko kilkudniowy przejściowy okres i już niedługo będziemy cieszyć się piękną, mroźną białą zimą, niemającą nic wspólnego z szarą breją, jaka często zalega polskie ulice w okresie przedświątecznym.

Olga Pisklewicz

Powiązane wpisy

  • Koma

    Na samą myśl już mi jest zimno! Chociaż trzeba przyznać, że pogoda w tym roku jest dla nas bardzo łaskawa! Podobała mi się piękna jesień. Z wielką chęcią wychodziłam na spacery, teraz jest już jednak za zimno. Też myślę o jakiś wakacjach, 990 zł to faktycznie nie drogo, a ja już na wakacjach byłam i wiem, że potrafią wyjazdy super organizować. Gorzej z urlopem, mój szef raczej nie jest chętny do wysyłania ludzi na odpoczynek.

  • Szka

    Idzie, idzie już czuć tą zimę! Czuć, bo wieje i jest bardzo zimno! Przynajmniej u mnie w mieście. Marzą mi się wakacje pod palmami, przy pięknej pogodzie. Myślałam czy by nie polecieć gdzieś na last minute bo z tego co przeglądałam to naprawdę można znaleźć coś nie drogo. Ja np widziałam Egipt za 990 zł! Strasznie tanio, wiadomo, że ze sobą też trzeba coś wziąć, ale w Egipcie chyba nie jest specjalnie drogo?


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry