PŚ siatkarzy: Polacy na czele tabeli

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

Po rozegraniu 7 kolejek Pucharu Świata reprezentacja Polski ciągle zajmuje pierwszą pozycję w tabeli. W swoim ostatnim meczu biało-czerwoni pokonali ekipę Stanów Zjednoczonych 3:0. Nasi siatkarze już od samego początku narzucili swój styl gry, a ciągle aktualnie mistrzowie olimpijscy nie byli w stanie przeciwstawić się grze Polaków. Zespół prowadzony przez Andreę Anstasiaego ani przez chwilę nie stracił koncentracji i we wszystkich trzech partiach dominował nad przeciwnikiem.

stock.xchng


Jak do tej pory był to chyba najlepszy mecz w wykonaniu naszych reprezentantów podczas tej imprezy. Doskonałe zawody rozegrał rozgrywający Łukasz Żygadło, który pojawił się na parkiecie od samego początku spotkania. Dzielił piłki po równo, co zaowocowało wysokimi zdobyczami punktowymi poszczególnych graczy.
Dzięki temu zwycięstwu Polacy dopisali kolejne trzy punkty do swojego konta i utrzymali pozycję lidera PŚ.

W ostatnim meczu trzeciej rundy PŚ przeciwnikami naszej reprezentacji będzie Egipt uznawany za jedną z najsłabszych drużyn turnieju. Jednak spotkanie te będzie na pewno trudne, bo choć Polacy są zdecydowanym faworytem to nie mogą sobie pozwolić na moment dekoncentracji, który dosięgną ich we wcześniejszej potyczce z drużyną Iranu.

W meczu rozgrywanym równocześnie, mistrzowie świata Brazylijczycy niespodziewanie ulegli zespołowi Kuby 2:3. Choć pierwszy set spotkania wskazywał na dominację Canarihnos, siatkówka po raz kolejny pokazała swoją nieprzewidywalność i ostatecznie to zawodnicy z gorącej wyspy mogli cieszyć się ze zwycięstwa, dopisując do swojego konta kolejne dwa punkty.

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry