Kate Winslet – wirtuozka emocji

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV

Podobno złota era Hollywood trwała krótko, a gdy odchodziła nikomu się nie tłumaczyła. Jednak nowa produkcja HBO dowodzi, że nie wszystko stracone – Kate Winslet w roli tytułowej Mildred Pierce przywraca wiarę w czyste aktorstwo, daje nadzieję na przyszłość ambitnej produkcji telewizyjnej. Rok 1931 , Glendale w stanie Kalifornia, ceny i płace leniwie wydostające się z Wielkiego Kryzysu.

Gdzieś wśród monotonnego szeregu domów rozpoczyna się historia Mildred Pierce, matki dwóch córek, która po rozstaniu z mężem stara się odnaleźć w roli kobiety pracującej.

Przezwyciężając początkową odrazę, chowając dumę na lepsze dla jej rodziny czasy – rozpoczyna pracę kelnerki w małej restauracji. Dzięki swemu talentowi kulinarnemu energiczna gospodyni domowa dostaje szansę rozkręcenia własnego biznesu, który mimo pustoszącego rynek kryzysu okazuje się sukcesem. Mildred wreszcie potrafi bez wstydu spojrzeć córkom w oczy, z odrodzoną pewnością siebie szuka miłości, której zabrakło w jej jałowym małżeństwie.

Mimo wszystko przyjdzie jej jednak stawić czoło temperamentowi krnąbrnej córki Vedy, która raz po raz podcina jej skrzydła. Cała historia, na którą składa się pięć godzinnych seansów, to estetycznie smakowite doświadczenie, pełne ambiwalentnych emocji i uniwersalnych rozterek. Kate Winslet wzniosła się na wyżyny swojego fachu, miejmy nadzieję, że szybko stamtąd nie wróci.

Pierwszy odcinek będziecie mogli zobaczyć 19 grudnia o godzinie 17:40 na kanale HBO 2.

Marta Niewczas

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry