Piłka Nożna: Borussia lepsza w świętej wojnie

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Derby Zagłębia Ruhry pomiędzy Borussią Dortmund a Schalke Gelsenkirchen zawsze wywołują wielkie emocje w Niemczech. Od jakiegoś czasu interesują też kibiców w Polsce. W barwach mistrza Niemiec wystąpiło bowiem trzech Polaków czyli Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.

stock.xchng


Najbardziej cieszy obecność w składzie Kuby gdyż ostatnio z reguły zasiadał na ławce rezerwowych lub na trybunach. Obecność pozostałej dwójki nie była żadnym zaskoczeniem, gdyż są pewnymi punktami pierwszego składu.

Sam mecz miał wyjątkowo jednostronny przebieg. Od samego początku kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park oglądali zdecydowane ataki graczy BVB. Dopiero trzecie groźna sytuacja przyniosła gospodarzom prowadzenie. Ku radości kibiców w Polsce bramkę zdobył Robert Lewandowski. Było to już 9 trafienie „Lewego” w tym sezonie. Bardzo aktywny od początku był także Błaszczykowski, który starał się być wszędzie i walczyć w każdym sektorze boiska.

Tylko nieskuteczności graczy Borussii zawdzięczają zawodnicy Schalke, że do przerwy nie przegrywali wyżej. Prym wiódł w tej dziedzinie Lucas Barrios. Mistrzowie Niemiec dopięli jednak swego po uderzeniu Felipe Santany. Piszczek i Lewandowski zagrali całe spotkanie, a na kilka minut przed zakończeniem meczu z placu gry zszedł Błaszczykowski.

Kuba może być jednak zadowolony z tego występu bo udowodnił trenerowi, że może na niego liczyć. Lewandowski z kolei pokazał, że wyrasta na czołową postać Borussii, a Łukasz Piszczek jak zwykle grał bez większych błędów w defensywie i włączał się w akcje ofensywne.

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry