PŚ siatkarzy: Polacy z kolejnym zwycięstwem, sensacyjna porażka Brazylii

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała 3:0 Egipt w swoim ósmym meczu w Pucharze Świata. Pomimo, że rywal był zdecydowanie niżej notowany, nie było to łatwe spotkanie dla Polaków, chociaż wygrali je w sposób zdecydowany. Trudność wynikała z tego, że w meczach ze słabszymi przeciwnikami zdecydowanie ciężej jest utrzymać koncentrację. Jednak biało-czerwonym ta sztuka się udała i mogli dopisać do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

stock.xchng


W innym meczu ósmej kolejki doszło do sensacji. Mistrzowie świata Brazylijczycy ulegli zespołowi Serbii 1:3. Nie było by w tym nic dziwnego w końcu Serbowie to tegoroczni mistrzowie Europy i naprawdę klasowa drużyna. Tyle tylko, że w japońskim turnieju zawodnicy z Bałkanów prezentują się fatalnie. Zwycięstwo nad Canarihnos było dopiero ich drugą wygraną w dotychczasowej rywalizacji. Tym samym Brazylijczycy mają na swoim koncie już 3 porażki co nieco komplikuje ich sytuację w kontekście awansu do londyńskich igrzysk.

Po wtorkowych meczach czeka nas dwudniowa przerwa w turnieju. Wszystkie zespoły przeniosły się do Tokio, gdzie zostanie rozegrana, czwarta, ostatnia runda turnieju. Dla Polaków będą to najcięższe mecze, gdyż zmierzą się oni ze światową czołówką. Ich rywalami będą kolejno zespoły: Włoch, Brazylii oraz Rosji. Jak jednak podkreśla jeden z czołowych zawodników naszej kadry Zbigniew Bartman: Polacy nikogo się nie boją, wręcz przeciwnie to inne drużyny powinny obawiać się biało-czerwonych. Oby popularny Zibi miał rację, czego z pewnością życzą sobie wszyscy kibice w Polsce.

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry