Challenge Cup: Dobry początek Impel Gwardii Wrocław

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

Przez Puchar Świata siatkarzy rozgrywany w Japonii inne rozgrywki zeszły na trochę dalszy plan. Ruszyła przecież Plus Liga Kobiet a także Challange Cup. To właśnie w tym europejskim pucharze wrocławska gwardia rozpoczęła rywalizację we wtorek wieczorem.

Wrocławianki w swoim pierwszym meczu podejmowały bułgarski zespół Maritza Płowdiw. Jak się okazało przeciwnik nie był zbyt wymagający i mecz zakończył się w trzech partiach, które zdecydowanie wygrała Gwardia. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka bardzo szybko narzuciły przeciwniczkom swój styl gry.

Dobre spotkanie w szeregach Impelu rozgrywały Katarzyna Jaszewska oraz Katarzyna Mroczkowska, które skutecznie kończyły ataki ze skrzydeł. Na pochwały zasłużyła także Dorota Medyńska, która dobrze zastąpiła libero Aleksandrę Krzos. Medyńska jest nowym nabytkiem Gwardii w tym sezonie, to wychowanka zespołu TOP Bolesławiec i absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.

W bloku brylowała za to Zuzanna Efimienko. W trzecim secie na parkiecie pojawiła się była reprezentantka Polski Milena Rosner, która zastąpiła Katarzynę Jaszewską. W tej partii Gwardzistki miały już nawet 10 punktową przewagę, jednak w ich grze nastąpił moment dekoncentracji, który zawodniczki z Bułgarii wykorzystały doprowadzając do wyniku 24:23. Jednak udana kiwka Marty Haładyn zakończyła seta i całe spotkanie, które nie było porywającym widowiskiem.

Impel Gwardia Wrocław – Maritza Płowdiw 3:0 (25:10, 25:21, 25:23)