Depresji mówimy stanowcze NIE!

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Jesienna aura sprzyja depresji. Za oknem szaro, a w duszy melancholijnie. Oczywiście nie oznacza to, że jedynie o tej porze roku można zachorować. Mimo to zadbajmy teraz w sposób wyjątkowy o nasze samopoczucie.

stock.xchng


Depresja jest ściśle związana z naszym nastrojem. Przychodzi najczęściej niespodziewanie, charakteryzują ją stany smutku, apatii i ogólnego przygnębienia. Zaczynamy zamykać się w sobie, izolujemy się od rodziny, znajomych, nie mamy chęci na pracą ani naukę.

Nic nas nie cieszy. Oczywiście każdy z nas miewa gorsze bądź lepsze dni, kolokwialnie nazywane ‘dołami’ czy ‘splinami’. Jednak kiedy chandra zacznie się przedłużać i zamieniać w coś poważniejszego, powinniśmy reagować natychmiast. Najlepiej jest wówczas udać się do zaufanego lekarza psychiatry, który rozpozna stadium depresji i zdecyduje jaką formę kuracji będzie najlepiej zastosować. Najczęściej pacjentom pomaga leczenie farmakologiczne połączone z psychoterapią.

Wpaść w dołek z łatwością może każdy, trudniej jest się z niego wydostać. Dlatego starajmy się za wszelką cenę dbać o nasz komfort psychiczny, higienę życia, dobre relacje z innymi ludźmi. Kiedy dopada nas smutek, wyjdźmy na spacer, zjedźmy coś pysznego, zadzwońmy do przyjaciela, a przede wszystkim – myślmy pozytywnie na przekór smutnej aurze. To najważniejsze.

Olga Pisklewicz

Źródło: www.abcdepresja.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry