EuroCup: Turów nie sprostał Albie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

W swoim trzecim meczu w rozgrywkach EuroCup PGE Turów Zgorzelec mierzył się z Berlinie z tamtejszą Albą. Niestety utytułowany rywal z zachodniej granicy nie pozwolił Zgorzelczanom na rozwinięcie skrzydeł, pokonując PGE 79:68.

stock.xchng


Już od samego początku koszykarze ze stolicy Niemiec narzucili swój styl gry i wypracowali sobie kilku punktową przewagę, którą stopniowo powiększali. Alba grała bardzo dobrze w ataku, z czym nie radziła sobie obrona Zgorzelczan. Grę Turowa ożywił nieco Ronald Moore, a także Daniel Kickert, który był najlepszym zawodnikiem nadgranicznego zespołu w tym spotkaniu.

Zawodnicy ze Zgorzelca starali się gonić rywali i była to całkiem skuteczna pogoń, gdyż na minutę przed końcem spotkania przegrywali jedynie sześcioma punktami. W tym momencie Alba zaczęła popełniać sporo błędów, jednak Turów nie potrafił tego wykorzystać prezentując słabe akcje w ataku. Ostatecznie Albie utrzymała prowadzenie i wygrała mecz 79:68.

Była to druga porażka Zgorzelczan w rozgrywkach. Już za tydzień w rundzie rewanżowej Turów w hali w Zielonej Górze ponownie zmierzy się z Albą Berlin, a wcześniej zawodników ze Zgorzelca czeka kolejne ligowe spotkanie, tym razem w Kołobrzegu z tamtejszą Kotwicą.

Jolanta Temporale

Źródło:
www.ksturow.eu

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry