Nowy wydajny serwer mediów dla małych sieci komputerowych

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KOMPUTERY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma ZyXEL Communications prezentuje nową pamięć masową NSA310 dla domowych użytkowników. Urządzenie obsługuje dyski HDD o pojemności do 3TB i posiada pełne menu w języku polskim. ZyXEL NSA310 jest trzykrotnie bardziej wydajny od swojego poprzednika – popularnego modelu NSA210.

ZyXEL NSA310 posiada jedną kieszeń na dysk twardego o pojemności do 3 TB. Wsparcie certyfikatu DLNA 1.5 zapewnia współpracę z wieloma urządzeniami, takimi jak telewizory plazmowe/LED, odtwarzacze multimediów, smartfony, tablety czy konsole gier. ZyXEL NSA310 obsługuje technologie współdzielenia mediów UPnP, iTunes server czy SqueezeCenter, dzięki czemu staje się uniwersalnym źródłem danych dla wszystkich nowoczesnych urządzeń. Odtwarzanie video, przeglądanie zdjęć i słuchanie muzyki z NSA310 jest proste i wygodne.

Serwer do zadań multimedialnych
ZyXEL NSA310 oferuje klienta BitTorrent i eMule do szybkiego pobierania i udostępnia dużych plików.
Urządzenie może także automatycznie wysyłać zdjęcia do serwisu Flickr czy pliki video do YouTube. Dzięki temu komputer w czasie pracy jest odciążony, zaś w czasie nieaktywności może zostać wyłączony. ZyXEL NSA310 działa również jako serwer FTP, dzięki czemu dostęp do swoich plików jest możliwy z dowolnego miejsca i komputera.

„Zielony” NAS
Firma ZyXEL, projektując swoje rozwiązania, dba o jak najefektywniejsze wykorzystanie energii. Urządzenie ZyXEL NSA310 także spełnia te standardy, zużywając blisko 85% energii mniej, niż podobne pamięci masowe. Za pomocą przejrzystego interfejsu można skonfigurować preferowane ustawienia oszczędzania energii, takie jak harmonogram pracy i automatyczne włączanie/wyłącznie w określonym czasie.

Narzędzie do backupu i ochrony danych
ZyXEL NSA310 został wyposażony w bogate funkcje ochrony danych i tworzenia kopii zapasowych z komputerów podłączonych do sieci. Wystarczy raz ustawić harmonogram tworzenia kopii zapasowych, aby wszystko odbywało się całkowicie automatycznie. Po naciśnięciu przycisku »Copy/Sync« można błyskawicznie tworzyć kopie zapasowe urządzeń USB podłączanych do serwera. Dotyczy to zarówno pamięci flash USB, jak i kart pamięci z aparatów fotograficznych.

ZyXEL NSA310 posiada zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak automatyczne blokowanie określonych adresów IP, szyfrowanie transmisji danych HTTPS/FTPES czy tworzenie macierzy RAID1 przy wykorzystaniu zewnętrznego dysku podłączonego do portu eSATA. W przypadku nagłej awarii jednego dysku twardego – dane będą cały czas dostępne na drugim dysku. ZyXEL NSA310 starannie kontroluje kondycję dysku twardego za pomocą technologii S.M.A.R.T., zapobiegając potencjalnym awariom. W przypadku wzrostu temperatury dysk jest chłodzony przez wbudowany wentylator, a administrator jest poinformowany komunikatem lub e-mailowo o wszelkich błędach. Inne przydatne funkcje to wbudowany serwer wydruku, zabezpieczenie przed przypadkowo skasowanymi plikami czy wsparcie dla zewnętrznych zasilaczy UPS.

Do użytku w domu i małych biurach
ZyXEL NSA310 świetnie nadaje się do przechowywania danych zarówno dla użytkowników domowych, jak i małych biur. Dzięki gigabajtowej przepustowości nie będzie hamował transmisji danych, współpracuje z najnowszymi systemami operacyjnymi, łącznie z Windows 7 i MAC OS X.

Dostępność
Urządzenia ZyXEL NSA310 można nabyć za pośrednictwem: Action, eD’system, RRC i AB. Sugerowana cena brutto dla finalnego odbiorcy wynosi 100 EUR (450 zł).

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry