Wtopa przy stadionie we Wrocławiu

AKTUALNOŚCI, BIZNES, EURO 2012, GOSPODARKA, POLSKA, SPORT

Stadion we Wrocławiu niewątpliwie prezentuje się bardzo dobrze i okazale. Wydarzenia, które się na nim odbywały pokazują, że jest już gotowy na przyjęcie kibiców podczas EURO 2012. Jest jednak inwestycja, która powiązana ze stadionem stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Photo: SMG Polska


Chodzi o budowę galerii handlowej przy stadionie, która widnieje na makiecie przy stadionie. Początkowo plan był taki, że miał ją wybudować Zygmunt Solorz-Żak, a profity z jej działalności miały zasilać konto Śląska Wrocław, którego współwłaścicielem jest właściciel Polsatu.

Jeden z najbogatszych Polaków wycofał się jednak z tego pomysłu i budowa galerii stanęła w martwym punkcie.
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ogłosił na konferencji prasowej, że galeria, która była w planach przy budowie stadionu miejskiego na pewno nie powstanie. Pozostaje więc pytanie co dalej z wielką dziurą w ziemi, w której miały być wylane fundamenty pod galerię?

Prezydent powiedział, że zostanie ona wystawiona na sprzedaż. Nie oznacza to jednak, że zamiast galerii powstanie tam coś innego. Plan zagospodarowania przestrzennego pozwala bowiem na wybudowanie w tym miejscu tylko galerii handlowej. Jedyna różnica to taka, że dany inwestor będzie czerpał z niej profity do własnej, a nie klubowej kasy.

Oznacza to, że Śląsk Wrocław nie będzie sowicie opłacany z kasy galerii co niewątpliwie może utrudnić budowanie drużyny na poziomie europejskim. Wielka szkoda bo we Wrocławiu jest dobry klimat na piłkę nożną.

Michał Buczek

Źródło: tuwroclaw

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry