Dokument o U2 w Multikinie

AKTUALNOŚCI, FILM, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

O U2 słyszał chyba każdy. Od 1976 roku ten irlandzki zespół, na czele ze swym frontman’em Bono, podbija serca fanów na całym świecie. Dla tych, którzy kochają U2, Multikino przygotowało świąteczny prezent – już 1 grudnia odbędzie się bowiem specjalna projekcja filmu dokumentalnego, który opowiada o zespole.

Będzie to specjalny, jednorazowy pokaz filmu „From The Sky Down”. Tych, którzy nie będą mogli zjawić się na projekcji, na pewno ucieszy fakt, że już 9 grudnia dzieło będzie można znaleźć na DVD i Blu-ray’u. Film ma za zadanie uświetnić dwudziestą rocznicę wydania albumu „Achtung Baby”, został wyreżyserowany przez Davisa Guggenheimena, zaś na jego realizację składają się materiały archiwalne, jakie nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego.

Podczas oglądania tego szczególnego obrazu, natkniemy się również na współczesne wywiady przeprowadzone z artystami. Cały film trwa nieco ponad godzinę i przenosi nas w odległe czasy, kiedy to U2 wypracowywało sobie mocną pozycję na rynku artystycznym. Dzieło opowiada o każdym z członków zespołu inaczej, unaocznia ich frustracje i lęki, ale także momenty głębokich refleksji i szalonych muzycznych inspiracji.

Olga Pisklewicz

Źródło: Multikino

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry