Lifestyle: „Idę na fitness…”

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Zastanawiałam się ostatnio na jakim poziomie sprawności fizycznej są kobiety w Polsce. Co robią by zadbać o swoje ciało? Nie da się ukryć, że ogólnie polskie społeczeństwo jest mało sprawne, a z roku na rok jest coraz gorzej.

stock.xchng

Wszystko zaczyna się chyba już od słynnych zwolnień z wf-u. Dzieciaki nie chcą ćwiczyć, bo coś je boli, nie chce im się, jest zimno na dworze itd. Grono wymówek jest bardzo szerokie. Niestety nie mamy w swoich głowach zakorzenionej aktywności fizycznej, a szkoda bo na pewno było by to korzystne.

Myślę, że w pewien sposób przekłada się to na stosunkowo mało sukcesów w sporcie zawodowym jak na prawie 40 milionowy kraj.

Choć z jednej strony jako fanatyczka sportu od najmłodszych lat, trochę narzekam, to przyznam szczerze, że od kilku lat jestem pozytywnie zaskoczona. Czym? Postawą Polek, które coraz częściej możemy zobaczyć w fitness klubach, niezależnie od wieku.

To naprawdę pozytywne zjawisko. Faktem jest też to, że oferta klubów fitness dla kobiet znacząco się poszerzyła i nie ogranicza się już tylko do klasycznej i nudnej siłowni czy areobiku. Teraz możemy uczestniczyć w zajęciach z jogi, pilatesu, zajęć z ABT , body art, stepu, latino dance, pole dance czy cieszącą się w ostatnim czasie ogromną popularnością Zumbą czy Spinningiem.

Zresztą wspomniany Spinning to naprawdę ciężki trening, który z drugiej strony daje wiele radości. Dla jednych może wydawać się, że to zwykła jazda na rowerku. Tym, którzy tak myślą proponuję zapisanie się na zajęcia. Osobiście po pierwszych w których uczestniczyłam, wyglądałam jakbym przebiegła maraton a moją koszulkę dosłownie można było wykręcać.

Mało tego jako osoba od lat uprawiająca sport nie spodziewałam się aż tak intensywnej aktywności. Nie wspomnę już o tym, że na sali były też panie znacznie starsze ode mnie, który jakby nie było radziły sobie zdecydowanie lepiej ode mnie. Jednak jak to się mówi „ pierwsze koty za płoty” .

Wymieniłam tylko kilka rodzajów zajęć, które możemy spotkać w fitness klubach. Ich oferta z pewnością stale będzie się poszerzać. To z kolei powoduje, że Polki coraz chętniej stawiają na sport, co jest jednoznaczne z tym, że są coraz bardziej świadome nie tylko swojego ciała ale też zdrowia. W końcu nie trzeba być zawodowcem, żeby czuć się i wyglądać dobrze.

Mam nadzieję, że procent Polek czynnie uprawiających sport stale będzie wzrastał, a słowa „idę na fitness…” nie będą wywoływały zdziwienia na twarzach innych.

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry