Na trampolinie dobrego nastroju

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Jest wiele sposobów na spalanie kalorii, jednak jak sprawić, żeby wraz z utratą tkanki tłuszczowej nie opuścił nas dobry humor? Rozwiązanie jest proste: wskakuj na trampolinę!

stock.xchng


Jak się okazuje trampolina to jedno z najbardziej niedocenionych urządzeń do ćwiczeń w Polsce. Trudno jest ją zaleźć na siłowniach czy w klubach fitness, a i o jej zaletach mówi się niewiele. I bardzo źle, bo trampolinowe skoki to nie tylko świetna zabawa, ale także gwarancja nienagannej sylwetki i dobrego nastroju.

Trening na tym przyrządzie choć wygląda figlarnie, zmusza nasze ciało do niezłego wysiłku. Mięśnie kurczą się w sposób szybki i cykliczny, czyli zbliżony do tego, jaki towarzyszy nam np. podczas sprintu. Skoki na trampolinie podobnie jak pływanie modelują całe nasze ciało i harmonijnie rozwijają każdą część ciała. Podczas gdy biegi czy jazda na rowerze wpływa tylko na niektóre z naszych mięśni, trampolina wpływa korzystnie na cały nasz układ mięśniowy.

Zatem jest to intensywny trening dla łydek, ud, brzucha, grzbietu i ramion. Tych z Was zaś, którzy ustawicznie liczą kalorie na pewno ucieszy fakt, iż jedynie w ciągu kwadransa ćwiczeń trampolinowych możemy ich spalić aż 250! Zatem nie bójmy się skakać – im wyżej i radośniej, tym lepiej!

Olga Pisklewicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry