PŚ siatkarzy: Rywale Polaków- reprezentacja Włoch

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT, ŚWIAT

Puchar Świata siatkarzy wkracza w decydującą fazę, a już w niedzielę będziemy wiedzieli, które reprezentacje będą pewne startu w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie. Dla reprezentacji Polski będą to bardzo trudne mecze, a ich przeciwnikami będzie absolutna światowa czołówka. Siatkarzy z Włoch, Brazylii i Rosji nikomu nie trzeba przedstawiać.

stock.xchng

W pierwszym meczu ostatniej, czwartej rundy PŚ Polacy zmierzą się z Włochami, którzy obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Na swoim koncie mają dwie porażki z Rosją i Kubą, ale też sześć zwycięstw w tym bardzo cenne z Brazylią. Biało- czerwoni mają nad nimi pięć punktów przewagi.

Jednak mimo wszystko ciężko jest jednoznacznie określić faworyta w tym meczu. Polacy na pewno są na fali wznoszącej i w Japonii prezentują naprawdę dobrą siatkówkę. Z drugiej strony Azzuri są zespołem, z którym nasi siatkarze nie bardzo lubią grać. Zresztą bilans spotkań w tym sezonie jest dla nas niekorzystny. Polacy w tym sezonie mierzyli się z Włochami trzy razy, podczas Ligi Światowej, Memoriału Huberta Wagnera oraz na mistrzostwach Europy. W żadnym z tych spotkań nie byli w stanie przeciwstawić się przeciwnikowi.

Jednak w PŚ Polacy prezentują się zdecydowanie lepiej. Jeżeli uda im się zatrzymać włoskiego atakującego, notabene o polskich korzeniach Michała Łasko to będzie to połowa sukcesu. Zawodnik Jastrzębskiego Węgla prezentuje w Japonii świetną formę, co potwierdzają statystyki w których przoduje zarówno w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników jak i najlepiej punktujących. Druga kwestia to bardzo silna zagrywka, którą dysponują Włosi.

Możemy jednak zniwelować silny serwis Włochów dobrym przyjęciem, które bez wątpienia posiadamy, w końcu Michał Winiarski jest liderem w klasyfikacji najlepiej przyjmujących zawodników.

Oba zespoły można jeszcze długo rozpisywać na czynniki pierwsze, wszystko jednak zweryfikuje parkiet. Oby Polakom szczęście sprzyjało, bo o ich formę jestem spokojna. Wtedy już jutro moglibyśmy cieszyć się z upragnionego awansu na igrzyska. Zatem niech nie zraża nas wczesna pora i dopingujmy naszych siatkarzy. Start … TERAZ! 😉

AKTUALIZACJA 9:15: WYGRALIŚMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry