Rudzielce wciąż na topie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Moda na rudy kolor włosów nie przemija. Naturalnie rude kobiety święcą triumfy, zaś blondynki, szatynki i brunetki wykupują z drogerii farby o tym odcieniu. Dlaczego kolor rudy robi tak duże wrażenie?

stock.xchng


Rudowłosa czupryna to ta najbardziej specyficzna. Mimo, że stereotypowo kojarzy się nieszczególnie pozytywnie, w praktyce jest szalenie pożądana. Jak mówią statystyki jedynie ok. 2% naszej populacji jest obdarzona naturalnie rudym kolorem włosów. Dodatkowo za sprawą ewolucji, w ciągu najbliższych stu lat wynik ten i tak znacznie się obniży.

Zwykło się twierdzić, że rudy, to nie kolor, ale… charakter. Aż 62% ankietowanych kobiet uważa, że osoby rudowłose to ludzie śmiali i odważni, którzy lubią ryzyko. Co więcej, aż 82 % rudzielców samo tak twierdzi! Dla porównania zaś, jedynie 33% blondynek i 19% brunetek mówi w ten sposób o swojej osobowości.

Dziś rudowłose kobiety są na topie, jednak wieki temu marchewkowe pukle były zdecydowanie złym omenem. Starożytni Grecy twierdzili, że kobiety o tym kolorze włosów, pod osłoną nocy zamieniają się w wampiry. W Egipcie zaś kojarzono je z bogiem Setem, który był symbolem śmierci, wojny i zła. Obecnie rudowłose piękności na szczęście nie mają podobnych problemów. Jedynym może być tylko zbyt obfite grono adoratorów…

Olga Pisklewicz

Powiązane wpisy

  • Asia

    same problemy z tą rudością na głowie wiem to od dziecka 😉


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry