Słynny reżyser w Polsce – Martin Scorsese odwiedzi Warszawę i Łódź

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Twórca takich filmów jak „Chłopcy z ferajny” i „Infiltracja” zawita w najbliższych dniach do naszego kraju. Reżyser zostanie wyróżniony doktoratem Honoris Causa słynnej łódzkiej Filmówki.

W dniach 3 – 7 grudnia w stolicy obywać się będzie przegląd filmów Scorsese, na którym zobaczymy między innymi takie klasyki kina jak: „Ostatnie kuszenie Chrystusa” czy „Taksówkarz”. Podobno reżyser osobiście wybierał filmy, które będzie można obejrzeć podczas tej imprezy.

Filmowiec przyjedzie do Polski w okolicach 7 grudnia na zaproszenie Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Uroczystość wręczenia doktoratu odbędzie się 9 grudnia.
Martin Scorsese jest zaliczany do najwybitniejszych twórców światowego kina. Jego filmy zdobyły wiele nagród i przyciągnęły do kin miliardy widzów.

Należy wspomnieć również o tym, że najnowsze dzieło Scorsese „Hugo i jego wynalazek” został niedawno ogłoszony przez amerykańskich krytyków i recenzentów zrzeszonych w National Board of Review za najlepszy film roku. Zrealizowany w technologii 3D film na ekrany polskich kin trafi w lutym.

Ewa Gazda

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry