Sukces polskiego kina krótkometrażowego

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Jak się okazuje aż dwa polskie animowane filmy krótkometrażowe, mają szansę zdobyć Oscara w 2012 roku. „Ścieżki nienawiści” Damiana Nenowa oraz „Zaczarowany fortepian” Martina Clappa, można odnaleźć na liście 10 wyróżnionych do otrzymania nagrody filmów.

stock.xchng


Listę ze wszystkimi filmami znajdziemy na internetowej stronie Amerykańskiej Akademii Filmowej. W styczniu ostatecznie zostaną z niej wybrane te dzieła, jakie otrzymają nominację do Oscara. Obraz „Ścieżki nienawiści”, który został wyprodukowany przez studio Platige Image z Warszawy przedstawia głównie walkę. Fabuła pełna jest spektakularnych scen działań wojennych, zrealizowanych techniką 3D, jednak jak twierdzi reżyser, w filmie chodzi o coś więcej.

„Ścieżki walki” to także opowieść o ranach, jakie zostają po każdym starciu. Martin Clapp również wykorzystał w swoim filmie technikę 3D. 30-minutowa animacja lalkowa znacznie odbiega od klimatu dzieła Nenowa, jednakże jest równie ciekawa. „Zaczarowany fortepian” to część „Latającej maszyny” jaką możemy oglądać w polskich kinach. Jest to historia o podróży, poprzez jaką prowadzą nas ślady Fryderyka Chopina.

Ceremonia, na której zostaną rozdane Oscary będzie miała miejsce 26 lutego 2012 w Teatrze Kodaka w Los Angeles. Natomiast 24 stycznia dowiemy się, który z filmów ostatecznie otrzyma nominację do nagrody. Cóż, pozostaje nam więc mocno trzymać kciuki!

Olga Pisklewicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry