Musimy porozmawiać o Kevine

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Kiedy już sylwestrowe fajerwerki wypalą się z hukiem, a postanowienia noworoczne zaczną być wcielane w życie, na wszystkich kinomanów czeka dawka świeżej artystycznej strawy. Już 13 stycznia na ekrany polskich kin wchodzi długo oczekiwany film Lynne Ramsay : Musimy porozmawiać o Kevinie.

Tytułowy Kevin jest anarchistycznym nastolatkiem, który umiejętnie wykorzystuje swój potencjał intelektualny do manipulacji rodzicami, jak i całym swoim otoczeniem. Z szelmowskim uśmiechem formułuje swe przekonania, będące obelgą dla świata, w którym przyszło mu żyć. Chłopak podpatrując rzeczywistość, wyciąga bardzo demoniczne wnioski :
Wstajesz rano i oglądasz telewizję, jedziesz samochodem i słuchasz radia. Chodzisz do swojej nudnej pracy albo nudnej szkoły, ale o tym nie mówią w głównym wydaniu wiadomości. Doszło do tego, że nawet ludzie z telewizji często oglądają telewizję. Na co oni wszyscy tak patrzą? Właśnie na takich jak ja…

Postać żywo wyjęta z powieści Palahniuka, który w większości swych głównymi postaciami czyni szaleńców pokroju Kevina.
Jednak nie tylko magnetyczna fabuła zachęca do obejrzenia filmu: scenariusz pozwolił rozwinąć skrzydła aktorom uczestniczącym w tym przedsięwzięciu. Laureatka Nagrody Akademii Tilda Swinton znów hipnotyzuje ( za rolę w Musimy porozmawiać o Kevinie otrzymała Europejską Nagrodę Filmową , a to zapewne dopiero początek laur). Nie można również pominąć młodego Ezra Millera, który w fenomenalny sposób wczuł się w rolę psychopatycznego nastolatka. Podziwiać będziemy mogli też Johna C. Reilly, znanego m.in. z Chicago, Godzin czy Aviatora. O Kevinei już się mówi, warto sprawdzi czy jest o czym.

Marta Niewczas

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry