Benzyna znowu zdrożeje!?

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, ceny paliw na polskich stacjach ponownie znacznie wzrosną. Benzyna zdrożeje najprawdopodobniej nawet o 40%! Nastąpić to może znacznie szybciej niż się spodziewamy.

stock.xchng

Podobnej sytuacji winna jest przede wszystkim wojna gospodarcza, do jakiej szykuje się Unia Europejska i USA oraz Iran, czyli jeden z największych potentatów ropy na świecie. Sankcje gospodarcze jakimi Zachód zaczął grozić Teheranowi, sprawiły, że ten w odwecie zaplanował niebagatelne podwyżki cen ropy.

W ten sposób cena baryłki ropy, może wzrosnąć nawet dwuipółkrotnie, czyli o około 250 dolarów. Niestety może być to więcej niż prawdopodobne, ponieważ około 18 % irańskiej ropy jaka trafia za granicę, wędruje do krajów Unii Europejskiej – przede wszystkim – do Włoch, Hiszpanii oraz Francji. Jak twierdzi DGP, ceny detaliczne paliw w Polsce już zaczynają wzrastać. Litr benzyny kosztuje u nas 5,43 zł, zaś diesel – 5,57 zł.

Nowy rok przyniesie nam jednak następne podwyżki. Ze względu na wzrost unijnych minimów akcyzowych, jego cena detaliczna pójdzie w górę o kilkanaście groszy.

Olga Pisklewicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry