Siatkówka: Powrót do… rzeczywistości

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SIATKÓWKA, SPORT

Dwa ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem Pucharu Świata siatkarzy. Turniej trzymał w napięciu do samego końca. W końcu toczyła się walka o przepustki do Londynu. Jednak teraz czas powrócić do szarej, ligowej rzeczywistości. Czy aby na pewno szarej? W piątek na siatkarskie parkiety powraca PlusLiga, a już w sobotę szlagier ósmej kolejki ZAKSA Kędzierzyn Koźle podejmie Jastrzębski Węgiel.

stock.xchng


Zatem siatkarze nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Teraz pozostaje tylko kwestia, czy po zakończonym PŚ zawodnicy będą w stanie zmobilizować się do rywalizacji ligowej. Trzeba szczerze przyznać, że w japońskim turnieju mieliśmy do czynienia z innym poziomem nie tylko sportowym, ale też emocjonalnym i to zarówno w przypadku zawodników jak i kibiców.

Z drugiej strony w polskiej lidze gra większość siatkarzy, która zaprezentowała się w Japonii i choć na pewno są zmęczeni nie wydaje mi się, żeby osiedli na laurach. Mam nadzieję, że moje przekonanie nie okaże się rozczarowaniem. W końcu ligowe spotkania nie raz zadziwiały. Jeśli jednak, po PŚ ktoś mimo wszystko czuje niedosyt w rywalizacji międzynarodowej to długo nie będzie musiał czekać, bo zaraz po weekendowych meczach w PlusLidze, rusza rywalizacja w europejskich pucharach, a tam przecież też mamy spore grono przedstawicieli.

Zatem kibice siatkarscy w Polsce nie będą się nudzili, a kilkumiesięczna przerwa w meczach reprezentacji spowoduje, że apetyt na kolejne sukcesy Polaków wzrośnie.

Jolanta Temporale

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry