Wigilijne ograniczniki handlowe

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

W tegoroczny dzień Wigilijny większość sieci handlowych, będzie zamykała sklepy już o godzinie 14:00. Jedynie niektóre supermarkety będą czynne o godzinę dłużej – informuje Sekcja Krajowa Pracowników Handlu Solidarność.

stock.xchng


Jak twierdzi szef sekcji Alfred Bujara, większość firm deklaruje zakończenie handlu o godzinie 14:00. Ponadto dodaje, że jest to najprawdopodobniej odzew pracodawców na apele Solidarności, która od lat walczy o poszanowanie tradycji, oraz zapewnienie pracownikom wcześniejszego powrotu do domu w tym szczególnym, rodzinnym dniu.

W tym roku, 24 grudnia o godzinie 14:00 zostaną zamknięte takie sieci sklepów jak: Biedronka, Lidl, Selgros, Netto, Makro, Praktiker, Intermache oraz Kaufland. Natomiast Carrefour, Decathlon i Real zamkną swoje podwoje o godzinie 15:00. Jak twierdzi Bujara, nastawienie pracodawców do swoich podwładnych znacznie ewoluuje. Jeszcze pięć lat temu większość sklepów była bowiem otwarta w Wigilię do godziny 20:00!

Znaczący postęp w tym względzie jest widoczny, dlatego istnieje możliwość, iż niektóre z większych sieci w najbliższych latach, w ogóle zrezygnują z otwierania sklepów w Dzień Wigilijny.

Olga Pisklewicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry