EuroCup: Turów wyrwał zwycięstwo

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach EuroCup. Na parkiecie w Zielonej Górze po dwóch dogrywkach pokonali Albę Berlin 91:87. Od początku spotkania zdecydowanie lepiej spisywali się zawodnicy ze stolicy Niemiec. Grali lepiej zarówno w ataku jak i w obronie. Konsekwencja w wykonywanych akcjach, dała im 15 punktowe prowadzenie już po dwóch kwartach i wszystko wskazywało na to, że lider grupy H odniesie kolejne zwycięstwo.

Jednak od początku drugiej połowy spotkania w grze zawodników ze Zgorzelca nastąpiła zmiana. Turów poprawił grę w obronie, czym wymusił błędy przeciwników. Punkty zaczął zdobywać niewidoczny w pierwszej połowie Daniel Kickert. W ślady Australijczyka poszli inni zawodnicy między innymi Ronald Moore, Konrad Wysocki a także David Jackson.

To właśnie akcja popularnego DJ-a dała Turowowi zwycięstwo w drugiej dogrywce i całym meczu. Choć początek spotkania nie był dla PGE udany, to dzięki determinacji, zawodnikom Jacka Winnickiego udało się dognić przeciwników przed końcem regulaminowego czasu gry. Dogrywka w tym przypadku dwie, jak wiadomo rządzi się swoimi prawami i to Zgorzelczanom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dla berlińskiej Alby była to pierwsza porażka w rozgrywkach.

Z kolei Turów dzięki zwycięstwu na liderem grupy, ciągle ma szansę na awans do dalszego etapu rozgrywek.