Król powrócił na dwór. Rzeź Polańskiego wkrótce w kinach

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Roman Polański zregenerował już siły po walce z upiorami przeszłości, by powrócić w wielkim stylu, ze swoim nowym filmem pt. Rzeź ( polska premiera odbędzie się 20 stycznia 2012 roku). Produkcja zapowiada się niesamowicie ciekawie, zwłaszcza, że w obsadzie znalazły się 4 wybitne postacie kina : Jodie Foster, Christoph Waltz. John C. Reilly oraz zachwycająca Kate Winslet.

Film jest historią 2 małżeństw o nienagannej etykiecie salonowej, wysoko postawionych w amerykańskiej hierarchii społecznej. Ich synowie wdają się w bójkę, w tym celu rodzice spotykają się aby wyjaśnić oraz załagodzić spór, który mógłby zaszkodzić ich wizerunkowi. Polański po raz kolejny buduje niesamowitą intrygę wykorzystując jedynie kunszt aktorski obsady i swój, powstały przy współpracy z Yasminą Rezą, chwytliwy scenariusz.

Współpraca Polański Winslet okazała się zdumiewająco efektywna, porównywana już do najsłynniejszych duetów : Wilder- Monroe, Almodovar- Cruz czy Allen- Johannson. Kate bardzo ciepło wspomina czas spędzony na planie pod okiem takiego autorytetu, jakim jest Polański, plotkarskie portale posuwały się nawet do stwierdzenia, iż jest to coś więcej niż tylko kontakt zawodowy.

Absolutnie obowiązkowa pozycja noworoczna, szkoda tylko, że nawet premiery rodzimych reżyserów oglądać musimy z opóźnieniem, miejmy nadzieję, że to się kiedyś zmieni.

Marta Niewczas

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry