Wielka Brytania cenzuruje plakat „Final Destination 5”

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT

O filmie „Final Destination 5” zrobiło się znowu głośno. Tym razem rozgłos obrazowi przyniosła decyzja Advertising Standards Authority, które wycofało plakaty tego filmu z miejsc publicznych.

Afisze reklamujące horror miały być podobno bardzo niepokojące dla najmłodszych użytkowników londyńskiego metra. Do ASA wpłynęło kilkanaście skarg rodziców, którzy uznali plakaty za zbyt brutalne i wywołujące płacz i strach u swoich pociech. Przedstawiające rozbijaną przez odłamki szkła ludzką czaszkę plakaty zostały usunięte ze względu na dobro najmłodszych.

Przedstawiciele wytwórni Warner Bros., która produkowała „Final Destination 5” uważa tę decyzję za zbyt pochopną. Tłumaczą, że plakat nie zawiera żadnych ludzkich cech i nie epatuje przemocą czy krwią. Podobno utrzymana w kolorach szarości reklama filmu, została zaprojektowana tak by nie przyciągać wzroku małych dzieci.

Przypomnijmy, że „Final Destination 5” wszedł na ekrany w sierpniu tego roku, ale przeszedł bez większego echa. Być może ta sytuacja sprawi, że film przypomni o sobie i sprawi, że niektórzy wybiorą się jeszcze na niego do kina.

Ewa Gazda

Źródło: Guardian

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry