McDonald’s a walka z otyłością

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA, ŚWIAT

Jak wykazują badania, jedzenie typu fast-food nie wychodzi z mody. W ostatnim kwartale zyski jednej z najpopularniejszych sieciówek, firmy Mc Donald’s wzrosły o około 15 %. Jak to się ma do walki z otyłością, zwłaszcza wśród najmłodszych?

stock.xchng

Jak się okazuje w fast-food’ach jadamy wciąż dużo i chętnie. Tymczasem dietetycy biją na alarm! Otyłość, zwłaszcza wśród dzieci okazuje się być jednym z najpoważniejszych problemów w XXI wieku. Dlatego też, brazylijska sieć McDonald’s ma zapłacić 1,8 mln dolarów grzywny, za dodawanie zabawek w zestawach dla najmłodszych.

Tamtejszy urząd ochrony konsumentów stwierdził, iż w ten sposób koncern promuje złe nawyki żywieniowe wśród dzieci. Stwierdzono również, że popularny „Happy Meal” to jawna zabawa z emocjami dzieci. Skargę wniosła do urzędu grupa rodziców. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób McDonald’s ustosunkuje się do wyroku.

Jedno jest jednak pewne – sieciówka tylko w drugim w drugim kwartale br. zarobiła ponad 1,41 mld USD. Grzywna wysokości 1,8 mln to dla niej naprawdę śmieszna kwota.

Jak zwykle na koniec każdego newsa o McDonalds krótki film uświadamiający:

Odwiedzającym życzymy smacznego!

Olga Pisklewicz

Źródło: sofra.pl/Peta

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry