Piłka Nożna: Skandal w meczu Lyonu?

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Trener Ajaxu Amsterdam Frank de Boer wietrzy spisek w Lidze Mistrzów. Wg. niego gracze Olympique Lyon zbyt łatwo strzelali bramki w drugiej połowie meczu z Dinamem Zagrzeb.
Sytuacja w grupie D przed ostatnią kolejką wydawała się klarowna. Pierwsze miejsce zarezerwowane było dla Realu Madryt, który zgromadził komplet punktów. Na drugim miejscu znajdował się Ajax, który miał 3 punkty przewagi nad Lyonem, tabelę zamykało Dinamo Zagrzeb z zerowym dorobkiem. Gracze z Francji przegrywali z Ajaxem dodatkowo o 7 goli.

Odpadnięcie Ajaxu wydawało się nieprawdopodobne.Gracze z Holandii „planowo” przegrywali z Realem Madryt do przerwy 0:2. W równolegle rozgrywanym meczu w Zagrzebiu do przerwy był remis 1:1. Mimo niekorzystnego rezultatu w starci z Galacticos wszyscy w Amsterdamie mieli radosne miny, gdyż Lyon potrzebował jeszcze przynajmniej 4 goli. To co stało się po przerwie było prawdziwym koszmarem Ajaxu. Lyon bowiem w eskpresowym tempie wyszedł na prowadzenie 6:1 i był jedną nogą w kolejnej rundzie. Ajax dobił z kolei w doliczonym czasie gry Jose Maria Callejon, który podwyższył na 3:0. Niemal niemożliwy awans Lyonu stał się faktem! W końcówce meczu podwyższyli oni jeszcze swoje prowadzenie na 7:1.

Po meczu trener Ajaksu Frank de Boer nie krył swojego rozczarowania. „Nie uznano nam dwóch prawidłowych goli”-mówił. Jak pokazały powtórki rzeczywiście miał rację. Gdyby te bramki zostały uznane to niewiadomo czy Ajax poniósłby porażkę, o odrobieniu przez Lyon 7 bramek nie wspominając. Jednak były kapitan reprezentacji Oranje w swoich oskarżeniach poszedł dużo dalej. Stwierdził bowiem, że w drugiej połowie graczom z Francji strzelanie goli przychodziło wyjątkowo łatwo. W ten sposób zasugerował, że Olympique wygrał w podejrzany sposób. Z całym szacunkiem dla pana de Boer trzeba jednak stwierdzić, że Ajax awans przegrał na własne życzenie nawet jeśli faktycznie gracze z Zagrzebia „podłożyli się” Lyonowi.