Piłka Nożna: Smuda powołał kadrę

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, POLSKA, SPORT

Nie opadły jeszcze emocje związane z losowaniami grup finałowych EURO 2012, a Franciszek Smuda powołał już kadrę na kolejny mecz towarzyski. Tym razem przeciwnikiem reprezentacji Polski będzie drużyna Bośni i Herzegowiny. Mimo pięknych stadionów jakie powstały w związku z Mistrzostwami Europy spotkanie zostanie rozegrane w Turcji.

stock.xchng


Rozumiem, że klimat na rozegranie tego meczu będzie na pewno lepszy, ale chyba stadiony są po to, żeby na nich grać. W każdym razie mecz z Bośnią i Herzegowiną odbędzie się 16 grudnia. Oba zespoły zagrają w krajowych składach co obniża rangę tego spotkania.

Niemniej jednak wśród powołanych jest kilka nazwisk, których kibice domagali się w kadrze. Mowa tu o zawodnikach Śląska Wrocław czyli: Sebastianie Mili, Waldemarze Sobocie, Piotrze Celebanie i Rafale Gikiewiczu. Zwłaszcza obecność w kadrze Mili trzeba uznać za ugięcie się Smudy pod presją opinii publicznej. W kadrze brakuje z kolei zawodników Wisły Kraków i Legii Warszawa z powodu rywalizacji tych klubów w Lidze Europejskiej.

Lista powołanych na mecz z Bośnią i Herzegowiną:

Bramkarze:

Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław), Michał Gliwa (Polonia Warszawa)

Obrońcy:

Piotr Celeban (Śląsk Wrocław), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Marcin Kamiński (Lech Poznań), Maciej Sadlok (Polonia Warszawa), Filip Modelski (GKS Bełchatów), Adam Danch (Górnik Zabrze)

Pomocnicy:

Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Rafał Murawski (Lech Poznań), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Sebastian Mila (Śląsk Wrocław), Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław), Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok)

Napastnicy:

Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów), Maciej Jankowski (Ruch Chorzów), Arkadiusz Woźniak (Zagłębie Lubin)

Michał Buczek

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry