Internet: Zdradliwy Skype!?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Tak lubiany ostatnio ‘skajpaj’ okazał się mieć poważną lukę w zabezpieczeniach. Jak wykryli bowiem badacze z New York University Polytechnic Institute, hakerzy mogą mieć nas na oku!

skype.com


W ostatnim czasie naukowcy postanowili przeprowadzić eksperyment i we współpracy z dwudziestoma wolontariuszami monitorowali 10 tysięcy kont Skype. Całe przedsięwzięcie trwało dwa tygodnie.

Wkrótce okazało się, iż wykorzystując lukę jaka pozwala na wychwycenie zmian zachodzących w adresie IP, można bez problemu prześledzić poczynania określonego użytkownika Skype’a.

Co więcej, nie chodzi tu jedynie o lokalizację w jakiej się znajduje, ale również o jego aktywność w programach P2P. To już druga tego rodzaju ‘wpadka’, jaką zaliczyli twórcy komunikatora. W kwietniu tego roku wykryto pewien błąd w zabezpieczeniach, który pozwalał na wykradanie listy kontaktów.

Obecnie szef działu informatycznego Skype zapewnia, że prowadzone są intensywne prace, jakie mają zniwelować aktualną lukę. Jest ona przecież na tyle poważna, że mogłaby posłużyć np. do zebrania konkretnych danych i doprowadzić do szantaży, wyłudzeń czy prześladowań.

Olga Pisklewicz

Źródło:Mashable,TechCrunch

Powiązane wpisy

  • lolkix

    XD


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry