Piłka Nożna: Świąteczny prezent od Twente

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Klimat świąteczny powoli udziela się już zwykłym ludziom i kibicom. Udzielił się także trenerowi Twente Enschede czyli Co Adriansee. Trener holenderskiej drużyny postanowił bowiem w ostatniej kolejce rozgrywek Ligi Europejskiej przeciwko Wiśle w Krakowie wystawić mocno rezerwowy skład.

stock.xchng


Sam nic nie ryzykuje ponieważ jego drużyna ma już pewny awans z pierwszego miejsca do 1/16 rozgrywek. Rezerwowa jedenastka może za to ułatwić sprawę Wiśle. Mistrzowie Polski mają bowiem ciągle szanse na awans, a jednym z podstawowych warunków jest pokonanie Twente. Jak silny jest to zespół, kiedy gra w najmocniejszym składzie Biała Gwiazda zdążyła się już boleśnie przekonać.

W pierwszym meczu tych zespołów padł bowiem wynik 4:1 dla podopiecznych Adriaanse. Teraz jednak mając zapewniony awans Holendrzy nie będą na siłę walczyć o punkty w Krakowie. W perspektywie mają bowiem ważne mecze w Eredivisie, a każda strata punktów nawet na tym etapie rozgrywek ligowych zmniejszy szansę na wywalczenie tytułu mistrzowskiego przez Twente.

Tak więc wszystkie okoliczności przemawiają za Wisłą. Może w końcu Polacy zamiast ofiarą chłodnych kalkulacji staną się jej bohaterami? Niewątpliwie wygrywając w ostatniej kolejce Ligi Europy Wiślacy zrobiliby swoim kibicom miły prezent świąteczny.

Jest to tym bardziej ważne, że w najbliższą środę na pewno piłkarze będą mogli liczyć na głośny doping przez cały mecz. Pozostaje mieć jeszcze nadzieję, że tego świąteczno-prezentowego klimatu nie popsuje drużyna Fulham. Anglicy muszą bowiem co najwyżej zremisować z Odense aby Wisła mogła przejść dalej. Trzeba więc liczyć na Św. Mikołajów z Danii.

Michał Buczek

Powiązane wpisy

  • Redakcja

    Oooops … Chochlik internetowy nam zamieszał państwami 😀 Dziękujemy za informację!

  • odense to dania nie norwegia


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry